Tranzystory

Wzmacniacze, zarówno lampowe jak i tranzystorowe w elektryce, mogą pracować w tak zwanej klasie A i B (o klasie C powiemy dalej). Co to znaczy?
Pomiary elektryczneElektryczna klasa A oznacza, że lampa lub tranzystor pracuje w środku prostoliniowego odcinka charakterystyki, zaś prąd anodowy albo kolektorowy płynie w czasie pełnego okresu zmian sygnału wejściowego. Klasa B oznacza, że lampa lub tranzystor pracuje w dolnym punkcie prostoliniowego odcinka charakterystyki, zaś prąd anodowy albo kolektorowy płynie tylko w czasie jednego półokresu zmian sygnału wejściowego. Wzmacniacze klasy A spotyka się w układach pojedynczych, klasy B- w przeciwsobnych wzmacniaczach mocy (istnotne przy tworzeniu instalacji elektrycznych) We wzmacniaczu przeciwsobnym klasy B sterujący transformator wejściowy doprowadza jeden półokres sygnału do jednego, a drugi- do drugiego tranzystora. Oba półokresy są następnie po wzmocnieniu przez poszczególne tranzystory doprowadzone do transformatora wyjściowego, który je składa, i stąd przekazuje razem na przykład do głośnika. Układ przeciwsobny, to w istocie dwa wzmacniacze pojedyncze pracujące ze wspólnym obciążeniem. Dzięki układowi przeciwsobnemu można otrzymać ponad dwukrotne zwiększenie amplitudy sygnału, ponieważ każda lampa lub tranzystor ma przed sobą do dyspozycji niemal cały odcinek prostoliniowy charaktery-styki, od dołu do góry. We wzmacniaczu pojedynczym możliwość pracy bez zniekształcenia jest ograniczona zakresem od środka odcinka prostoliniowego charakterystyki w górę i w dół, co widać na rysunku 4-2. Klasy pracy wzmacniaczy a- klasa A, b- klasa B, c klasa C; Us- przedpięcie stałe siatki sterującej lampy, 2A- amplitudy sterującego sygnału przemiennego na siatce, spoczynkowy prąd anodowy Wzmacniacze tranzystorowe pracują tak samo, ale na rysunkach w miejscu stałego przedpięcia siatki będzie teraz stałe napięcie polaryzacji bazy, zamiast sygnału przemiennego na siatce- sygnał przemienny w obwodzie baza-emiter, a zamiast prądu anodowego- prąd kolektora.

Potrzeba hydraulika
Kochani potrzebuję fachowca z polecenia. Konkretnie hydraulik kraków bronowice, jeśli ktoś zna to proszę się zgłaszać. Sprawa pilna. Teraz znalezienie dobrego hydraulika nie jest takie proste.